تبلیغات
دانشجویان اکتشاف معدن 89 پلی تکنیک تهران - اخبار صنعت و معدن کشور
دانشجویان اکتشاف معدن 89 پلی تکنیک تهران
ایرانی سربلند با پشتوانه علمی قوی
"
درباره وبلاگ


باسلام خدمت كلیه كاربران عزیز
ورود شما رو به وبلاگ مهندسین اكتشاف معدن 89 پلی تكنیك تبریك گفته و امیدوارم در كنار این وبلاگ لحظات خوب و خوشی داشته باشید و بتونیم با شما در ارتباط مستمر باشیم .
باما همراه باشید تا شمارا بادنیای معدن آشنا كنیم .
مدیر وبلاگ ( سجاد باتقوا )

مدیر وبلاگ : SAJJAD BATAGHVA
نویسندگان
غضنفری:
واگذاری هشت طرح فولادی در سال جهاد اقتصادی

 

سرمایه گذاری ۹۰ هزار میلیارد تومانی در بخش صنعت و معدن

سرانجام پس از سال‌ها؛

پروانه بهره برداری معدن طلای ساری گونی صادر می شود

    انتصاب سرپرستان سازمان های صنعت، معدن و تجارت در هشت استان ***

وزیر صنعت و معدن وتجارت اعلام کرد :

صندوق توسعه ملی 5/2 میلیارداعتبار برای 184 پروژه نیمه تمام اختصاص داد.

 

غضنفری:
واگذاری هشت طرح فولادی در سال جهاد اقتصادی

وزیر صنعت، معدن و تجارت بر واگذاری هشت طرح فولادی به بخش خصوصی در سال جهاد اقتصادی تاكید كرد.

مهدی غضنفری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: به زودی درباره واگذاری هشت طرح فولادی اطلاع رسانی عمومی می كنیم و هم اكنون در حال بررسی چگونگی واگذاری این طرحها هستیم.

وی افزود: واگذاری هشت طرح فولادی به بخش خصوصی باعث می شود كه این طرحها با سرعت بیشتر و هزینه كمتری اجرا شوند.

او همچنین با اشاره به این كه با واگذاری طرحهای نیمه تمام بزرگی مانند هشت طرح فولادی منابع مالی زیادی برای سرمایه گذاریهای جدید آزاد می شود، اضافه كرد: در سال جاری پر كردن ظرفیتهای خالی واحدهای تولیدی و همچنین بهره برداری از طرحهای نیمه تمام از اولویتهای وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در عین حال به جزئیات بیشتری درباره نحوه واگذاری هشت طرح فولادی و متقاضیان احتمالی خرید این طرحها اشاره ای نكرد.

هشت طرح فولادی هر یك با ظرفیت تولید ۸۰۰ هزار تا یك میلیون تن فولاد در نی ریز، قائنات، بافق، بافت، میانه، سفید دشت، سبز وار و شادگان در حال اجرا هستند.

غضنفری همچنین گفت: بسته سوم حمایتی صنایع مربوط به بازسازیهای بزرگ می شود كه منابع لازم برای اجرای این بسته باید از درآمدهای هدفمندی یارانه ها و صندوق توسعه ملی تامین شود كه امیدواریم صندوق توسعه ملی هرچه زودتر كار خود را آغاز كند.

سرمایه گذاری ۹۰ هزار میلیارد تومانی در بخش صنعت و معدن

وزیر صنعت، معدن و تجارت، سرمایه گذاری انجام شده در حوزه صنعت و معدن را در شش سال اخیر بیش از ۹۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه در سالهای قبل از آن رشد پنج برابری داشته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، سرمایه گذاری انجام شده در حوزه صنعت و معدن را در شش سال اخیر بیش از ۹۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه در سالهای قبل از آن رشد پنج برابری داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی غضنفری در جمع مدیران حوزه صنعت و معدن از رشد سرمایه گذاری صنعتی و معدنی به عنوان شاخصی برای ایجاد اشتغال مولد و نیز بکارگیری منابع در فعالیتهای موثر نام برد.

به گفته وی، سرمایه گذاری صنعتی و معدنی طی دوره ۷۸ تا ۸۳، معادل ۱۴ هزار میلیارد تومان بوده است. وزیر صنعت ، معدن و تجارت درادامه میزان سرمایه گذاری فقط در بخش معدن را طی شش سال اخیر ۲ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه گذشته سه برابر رشد را نشان می دهد .

وی عنوان کرد : براساس آمارها رقم سرمایه گذاری طی دوره ۷۸ تا ۱۳۸۳ حدود۵۰۰ میلیارد تومان بوده است . وزیر صنعت ، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود میزان سرمایه گذاری در حوزه صنعت و معدن طی دو سال اخیر (از اول ۸۸ تا پایان ۸۹) را حدود ۴۰ هزارمیلیارد تومان بیان کرد. غضنفری تصریح کرد : در این مدت قریب ۱۳هزار و ۵۰۰ فقره پروانه بهره برداری صادر شده است .

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین توضیح داد: سرمایه گذاری در پنج ماه نخست امسال نیز رشد حدود ۳۳ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال دارد و از چهار هزار میلیارد تومان به ۵.۳ هزار میلیارد تومان رسیده است .

غضنفری همچنین ظرفیت سازی در بخش صنعت و معدن را طی سال های اخیر مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: درانتهای سال ۸۳ تعداد معادن فعال کشور حدود سه هزار و ۷۰۰ فقره بود و هم اکنون این رقم به ۵ هزار و ۷۰۰ فقره معدن رسیده است .

وزیر صنعت ، معدن و تجارت با بیان اینکه در سال ۸۳ بیش از ۱۵۵ میلیون تن مواد معدنی کشور استخراج شده ادامه داد : این میزان در تابستان ۹۰ به ۲۸۵ میلیون تن می رسد.

به گفته وی، در سال ۸۳ ظرفیت تولید خودرو ۹۶۰ هزار دستگاه بود اما تا پایان امسال به ۲ میلیون دستگاه می رسد. وزیر صنعت ، معدن و تجارت یادآور شد: در سال ۸۳ ظرفیت تولید سیمان نیز ۳۲ میلیون تن بوده که این ظرفیت به ۷۴ میلیون تن می رسد.

وی همچنین گفت: به مناسبت هفته دولت امسال نیز ۳۳۸ طرح با سرمایه گذاری بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان در برنامه بهره برداری قرار گرفت که تا پایان سال زمینه اشتغال زایی بیش از ۱۲ هزار نفر را فراهم می کند.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت همچنین اظهار داشت: رشد تولید محصولات صنعتی و معدنی علیرغم بحران های مالی و کاهش توان تولید و تجارت جهانی قابل رضایت بخش بوده است. وی افزود: مقایسه تولید کالاهای منتخب در چهار ماه نخست سال ۹۰ نسبت به مدت مشابه سال ۸۹ فولاد ، محصولات فولادی ، مس ، آلومینیم ، سرب و روی ، سیمان ، خودرو سواری و محصولات پتروشیمی به ترتیب ۱۴، ۱۰، ۴ ، ۸.۴، ۱۶، ۱۹، ۲ و شش درصد بوده است.

سرانجام پس از سال‌ها؛

پروانه بهره برداری معدن طلای ساری گونی صادر می شود

سرانجام پس از سال ها كشمكش پروانه بهره برداری معدن طلای ساری گونی هفته آینده صادر شده و عملیات اجرایی احداث كارخانه طلا آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حدود سه ماه پیش شركت انگلیسی استرالیایی ریوتینتو پس از مدت ها كشمكش تمام سهام خود در معدن طلای ساری گونی را واگذار كرده و از ایران رفت.

پس از آن شركت زركوه جایگزین این شركت استرالیایی شد كه ۳۰ درصد سهام آن در اختیار شركت ایرانی خدمات اكتشافی كشور و ۷۰ درصد نیز یك شركت قزاقستانی قرار دارد.

اگرچه در گذشته پروانه اكتشاف معدن ساری گونی به نام شركت انگلیسی استرالیایی ریوتینتو صادر شده بود، اما به دلایلی از صدور پروانه بهره برداری به نام این شركت خودداری شده بود.

سرانجام شركت ایرانی قزاقستانی پس از خرید سهام شركت ریوتینتو در این معدن، درخواست صدور پروانه بهره برداری را ارائه كرد كه طبق جدیدترین اطلاعات هفته آینده صادر خواهد شد.

پس از صدور پروانه بهره برداری عملیات اجرایی احداث كارخانه طلا آغاز شده و طبق برنامه ریزی انجام شده ظرف دو سال به تولید خواهد رسید.

پیش از این سیروس شاه غیبی رئیس سازمان صنایع و معادن كردستان، اعلام كرده بود معدن طلای ساری گونی با سهامداران جدید امسال به بهره برداری خواهد رسید.

سرمایه گذاری لازم برای بهره برداری و ساخت واحد فرآوری معدن ساری گونی حدود ۵۰۰ میلیون دلار اعلام شده است. با استحصال، بهره برداری و فرآوری این معدن، حدود دو هزار نفر به طور مستقیم به كار مشغول می شوند.

در معدن ساری گونی ۲۲ هزار و ۵۰۰ تن ذخیره ی طلا وجود دارد

انتصاب سرپرستان سازمان های صنعت، معدن و تجارت در هشت استان ***

با صدور حكمی از سوی معاون هماهنگی و امور مجلس وزارت صنعت ، معدن و تجارت سرپرستان سازمان های صنعت، معدن و تجارت و مسئولان ادغام در 8 استان كشور تعیین شدند .

 به گزارش شبكه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران ( شاتا)؛ "صفدر رحمت آبادی "در این احكام ، " علی مهدی " در استان ایلام ،" یدالله صادقی " دراستان تهران ، "رحمان كرمی اشكفتكی"  در استان چهار محال و بختیاری ، " علیرضا جمیع " در استان خراسان  جنوبی ، "‌علی صفر زاده " در خراسان رضوی ، " ایرج حسین پور " در استان سیستان و بلوچستان ، " محمد عابدی نژاد" در استان كرمان و" محمد حسین اصغریان" در استان  گیلان رابه عنوان سرپرستان سازمان های صنعت، معدن و تجارت منصوب كرد.
در بخشی از متن احكام صادر آمده است: با بهره گیری از تمام توان ، منابع و امكانات سازمانهای سابق "‌صنایع ومعادن " و "‌بازرگانی " با انجام وظایف و تكالیف ابلاغی سازمانهای یاد شده و خدمت رسانی به مردم و تسهیل ارتباطات هردو حوزه نسبت به فرآیندهای ادغام "( مقدماتی ، تكمیلی و نهایی) مطابق با دستورالعمل اقدام نمایید.
معاون هماهنگی و امورمجلس وزارت صنعت ، معدن وتجارت در ادامه آورده است : انتظار می رود با تلاش مضاعف در ایجاد سازمانی چابك ،انعطاف پذیر و مبتنی بر اصول علمی برای تححق اهداف ترسیم شده برای ادغام و منویات وزیر محترم صنعت ، معدن وتجارت مصروف و معطوف نمایید.
 رحمت آبادی در پایان  از زحمات و تلاش "‌كاویانی "‌رییس سازمان سابق بازرگانی استان چهار محال وبختیاری ، " جواد نام آور جهرمی " رییس سازمان سابق صنایع ومعادن استان سیستان و بلوچستان،"‌میر شكاری "‌رییس سازمان سابق بازرگانی استان خراسان جنوبی ، " جمال فرامرزی "‌ رییس سازمان سابق صنایع و معادن استان ایلام ، " عباس قبادی" رییس سازمان سابق بازرگانی استان تهران و " حمید قاسم نژاد"‌ رییس سابق سازمان صنایع ومعادن استان كرمان وخ انم "‌راضیه علیرضایی"‌سرپرست سازمان سابق صنایع ومعادن استان خراسان رضوی ،"قدردانی كرده است ./

اختصاص 5/2 میلیارد دلار بودجه برای 184 پروژه نیمه تمام معدنی (مشروح خبر)

خبرگزاری تخصصی معدن- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت : براساس نخستین توافق صندوق توسعه ملی با بانك صنعت و معدن مقرر شد 2.5 میلیارد دلار اعتبار جهت اتمام 184 پروژه نیمه تمام اختصاص یابد.
به گزارش معدن نیوز ؛ دكتر "مهدی ‌غضنفری " دوشنبه شب در نخستین جشنواره ملی قیمت تمام شده نرخ ‌كارمزد صندوق توسعه ملی را 6 درصد عنوان كرد و گفت : این رقم  برای مناطق محروم و حوزه كشاورزی 5 درصد است و مجموع زمان احداث و بازپرداخت آن 8 سال در نظر گرفته شده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
SAJJAD BATAGHVA
سه شنبه 15 شهریور 1390
شنبه 18 شهریور 1396 ساعت 10 و 43 دقیقه و 47 ثانیه
It's amazing designed for me to have a web page, which is good designed for my knowledge.
thanks admin
شنبه 10 تیر 1396 ساعت 12 و 16 دقیقه و 23 ثانیه
I have read several excellent stuff here. Certainly worth bookmarking for revisiting.
I wonder how a lot effort you place to make this kind
of great informative web site.
چهارشنبه 7 تیر 1396 ساعت 16 و 59 دقیقه و 30 ثانیه
Loving the info on this site, you have done great job on the articles.
یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 ساعت 03 و 24 دقیقه و 12 ثانیه
Hi there! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers?
I'm kinda paranoid about losing everything I've
worked hard on. Any recommendations?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای دانشجویان اکتشاف معدن 89 پلی تکنیک تهران محفوظ است