تبلیغات
دانشجویان اکتشاف معدن 89 پلی تکنیک تهران - معرفی معادن سراسر دنیا
دانشجویان اکتشاف معدن 89 پلی تکنیک تهران
ایرانی سربلند با پشتوانه علمی قوی
"
درباره وبلاگ


باسلام خدمت كلیه كاربران عزیز
ورود شما رو به وبلاگ مهندسین اكتشاف معدن 89 پلی تكنیك تبریك گفته و امیدوارم در كنار این وبلاگ لحظات خوب و خوشی داشته باشید و بتونیم با شما در ارتباط مستمر باشیم .
باما همراه باشید تا شمارا بادنیای معدن آشنا كنیم .
مدیر وبلاگ ( سجاد باتقوا )

مدیر وبلاگ : SAJJAD BATAGHVA
نویسندگان

معادن سنگ آهن گل گهر

پیشینه تاریخی استخراج معدن گل گهر با توجه به مداركی كه بدست آمده است به حداقل 900 سال پیش می رسد.این ناحیه در سال 1348 توسط شركت ایران باریت مورد شناسایی قرارگرفت و در سال 1353 به شركت ملی فولاد ایران واگذار گردید. ناحیه معدنی گل گهر شامل شش ذخیره سنگ آهن است كه ذخیره شماره یك آن پس از آماده سازی و احداث كارخانه تغلیظ در سال 1373 رسماً به بهره برداری رسید.

ذخیره شماره 1 گل گهر دارای 250 میلیون تن ذخیره زمین شناسی است كه 184 میلیون تن آن با توجه به فاكتورهای اقتصادی قابل استخراج میباشد.

طراحی معدن در گل گهر با استفاده از نرم افزار اختصاصی Gemcom و بر اساس اطلاعات نقشه های زمین شناسی و نتایج آنالیز چاههای اكتشافی انجام می گیرد.شكل 5 تصویری سه بعدی از توده سنگ آهن و چگونگی بلوك بندی آن را نشان میدهد كه با توجه به پا رامترهای طراحی, بلوك مدل سه بعدی رایانه ای با ابعاد هندسی منظم از آن تهیه می گردد.

پس از تهیه بلوك مدل سه بعدی، عیار و جنس سنگ بلوكها با استفاده از اطلاعات نقشه های زمین شناسی و بانكهای اطلاعاتی تكمیل می گردد و مبنای انجام كارهای طراحی معدن قرار می گیرد.این مدل عیاری همزمان با پیشروی سینه كارهای معدن و دستیابی به اطلاعات جدیدترحاصل از چالهای آتشباری به روز در آوری می شود.

پیت نهایی معدن شماره 1 گل گهر بصورت یك بیضی با ابعاد تقریبی 700×1650 متر می باشد كه شامل 15 پله با ارتفاع 15 متر و شیب كلی دیواره های معدن بین 38 تا 45 درجه است (شكل9). رمپهای دسترسی به معدن با شیب 8% و عرض 25 متر طراحی شده اند. عرض پله های ایمنی (Safety Bench) 10 متر بوده و به ازای هر دو پله (30متر) یك پله ایمنی در دیواره نهایی باقی خواهد ماند. ارتفاع بالاترین نقطه معدن 1755 متر و پائین ترین آن (در طرح نهایی) 1530 متر می باشد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای دانشجویان اکتشاف معدن 89 پلی تکنیک تهران محفوظ است